
ał jeszcze kilka lat temu, że powstanie choćby Instagram? A całość komunikacji przeniesie się właściwie tylko na stories, a więc historie opowiadane na bieżąco. Niewiele osób ma tego świadomość, a przecież warto sobie z tego zdawać sprawę. Cóż, tak to już jest, że internet pociąga za sobą ogrom zmian. Kto wie co będzie następne? Eksperci wskazują, że pozycjonowanie stron i inne formy marketingu internetowego nadal będą popularne, ale być może pojawi się jakiś nowy portal społecznościowy.
Cloaking jako nieetyczna technika pozycjonowania
Cloaking jest jedną z metod pozycjonowania, która jest uznawana za nieetyczną, dlatego że jest nieakceptowalna przez wyszukiwarki. Polega ona na prezentowaniu zawartości wyszukiwarce internetowej, która różni się od tej, którą widzą czytelnicy danej strony. Cloaking polega więc na oszukiwaniu przeglądarki, żeby osiągnąć wyższe pozycje w rankingu, niż byłoby to możliwe bez stosowania tej metody. Z powodu niezgodności treści przedstawianej wyszukiwarce oraz odbiorcom taka strona może zostać trwale usunięta z indeksów większości wyszukiwarek. Z tego powodu jest to bardzo niepolecana oraz nieetyczna metoda pozycjonowania, które w efekcie może przynieść więcej szkody, niż pożytku.
W wyszukiwarkach stworzono specjalne strony na
W wyszukiwarkach stworzono specjalne strony, na których można zgłaszać witryny, które stosują nieetyczne metody pozycjonowania, np. Google – Raport dotyczący spamu.
W związku z ogromnym zainteresowaniem pozycją danej strony w wyszukiwarce zaczęto stosować różnorodne metody pozycjonowania m.in. takie, których nie akceptują twórcy wyszukiwarek lub nie są zgodne z zaleceniami dla tworzących strony, gdyż „zaśmiecają” wyniki wyszukiwania. Te metody zaczęto nazywać nieetycznymi. Są to na przykład:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych